Nazywam się  Salvatore Lucchino.  Nie jestem pierwszym ani też jedynym  Włochem na Podhalu.  Przyjeżdżam tutaj już od dwudziestu lat, do naszego górskiego domu BAITA, co po włosku znaczy „koliba, szałas”.  Na stałe  mieszkam i pracuję we Włoszech, pod Tatrami staję się kucharzem.

Gotowanie to moja pasja. Gdy jestem w BAICIE, zawsze gotuję dla przyjaciół, znajomych i wszystkich tych,  którzy zajrzą do nas. Ze wspólnych, radosnych biesiad, odbywających się w klimacie typowej, domowej  kuchni włoskiej, narodził się pomysł na podzielenie się tą radością z innymi. W realizacji tego zamierzenia wsparła mnie i nadal wspiera Dominika, moja żona pochodząca z Polski.

Jak w domu

Zapraszamy  więc na spotkanie z kuchnią, kulturą i tradycjami Włoch. Dom, nazwany przez nas BAITA, to stylowa, drewniana chatka w lesie, położona z dala od cywilizacji. Tutaj mają Państwo niepowtarzalną okazję spędzić mile czas przy tradycyjnej, domowej kuchni włoskiej, poczuć atmosferę włoskiego domu. Nie jest to kuchnia wyrafinowanego szefa restauracji, przypomina raczej gotowanie naszej mamy, kiedy wracamy do domu. Do dyspozycji naszych miłych Gości mamy kuchnię i kameralną jadalnię w domku, taras, ogródek i miejsce na ognisko. Polecamy potrawy włoskiej kuchni domowej, czyli to, co najchętniej jedzą Włosi. 

Każdy Gość jest wyjątkowy

Codziennie mamy przygotowane specjały  do sporządzenia przynajmniej pięciu  potraw. Podczas  rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej  można ustalić interesujące Państwa dania i uzgodnić, których  z nich w umówionym  dniu będzie można  skosztować. Prosimy także o  poinformowanie  nas, jakie są Państwa upodobania kulinarne.  Na przykład – wolą Państwo czosnek, cebulę, a może  paprykę? A może jakieś  potrawy lub ich składniki nie są przez Państwa tolerowane i wywołują alergie?  Te informacje pozwolą na indywidualne podejście do naszych Gości. Nie zawsze wszystkie znajdujące się w menu BAITY  dania są dostępne. Ta niedogodność spowodowana jest tym, że niekiedy nie dostajemy na czas świeżych, włoskich produktów wysokiej jakości, niezbędnych do przyrządzania potraw. Staramy się jednak przyrządzić wówczas inne danie, równie smaczne i zdrowe.

Regionalizm siłą włoskiej kuchni

Nie ma jednej włoskiej kuchni. Każdy region, każda prowincja chlubi się własną tradycją kulinarną. Aby przybliżyć Państwu różne smaki Włoch, proponujemy DNI REGIONALNE. W określonym dniu można będzie spróbować potraw, charakterystycznych  dla jakiegoś regionu Włoch. Podczas DNIA REGIONALNEGO zaprezentujemy galerie zdjęć lub slajdów, posłuchamy muzyki, chętnie też posłuchamy włoskich opowieści naszych Gości.  Nasza kuchnia jest otwarta, a kucharz chętnie dzieli się swymi przepisami, można więc uczestniczyć w gotowaniu, podglądać i pytać do woli.

Dzieci i Przyjaciele naszych Gości mile widziani!

Goszcząc u nas, mogą Państwo liczyć na kameralną, intymną, a przy tym swobodną atmosferę. Można w BAICIE spędzić romantyczny wieczór z najbliższą osobą, z dala od innych ludzi, albo też biesiadować w gronie przyjaciół. Jeśli zechcą Państwo odwiedzić nas z dziećmi, przygotujemy dla nich specjalne dania i zapewnimy miejsce do zabawy. Warto pamiętać, że BAITA to dom rodzinny, a nie restauracja!

Usługi  specjalne

Wino w BAICIE pije się bardzo przyjemnie! Toteż nie chcąc narażać Państwa na konflikt z prawem, na specjalne życzenie (i na koszt Gości) zamawiamy taksówkę z drugim kierowcą, który odwiezie Państwa bezpiecznie ich własnym samochodem. Możemy też pomóc w wynajęciu mikrobusu, gdyby zechcieli Państwo odwiedzić nas w większym gronie przyjaciół.

-->