Sezon letni w BAICIE trwa do października! Ale dziś witamy Was wiosennie i serdecznie, jednocześnie zapraszamy do nas, w tym najpiękniejszym okresie roku, kiedy wszystko budzi się do życia, zaczyna od nowa swoją egzystencję. U nas pierwsze oznaki wiosny już są. Posadziłam po raz pierwszy krokusy, żonkile, tulipany i wyobraźcie sobie, że nieśmiało zaczęły wychodzić z ziemi. Krokusy jako pierwsze zakwitły…

Dlaczego nieśmiało? Parę dni temu w nocy przyprószyło śniegiem, to już trzeci raz. Podobno, jak mówią górale, musi je przysypać trzy razy i potem już wiosna na całego. Mieliśmy już okazję jeść na tarasie, który o tej porze roku jest wspaniałym miejscem na lunch, przy akompaniamencie śpiewu ptaków.

Zapraszamy Was na lampkę wina i małe co nieco na świeżym powietrzu. Rzućcie okiem na sałatki. Myślę, że na majówkę bundz z pomidorami, oliwą extra vergine i naszymi kaparami ze świeżą bazylią jest doskonałym pomysłem. Do tego ciepłe grzanki i lampka wina – to jest dopiero dolce far niente (czyli słodkie nieróbstwo)… Buon appetito! Do zobaczenia w BAICIE!

DOMINIKA i SALVATORE

 

-->