BAITA zaprasza na wydarzenie kulturalne z cyklu:
 
BAITA & LITERATURA
Kameralne SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY przy Lampce Wina:
Świąteczne opowieści z południowych Włoch, czyli Racconti natalizi di Sud Italia…
 
21 grudnia, godzina 19.00 ZAKOPANE – Miejska Biblioteka Publiczna

 

 

Witamy serdecznie i dziękujemy Wam za tak liczne przybycie 9 listopada do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej na Prezentacje Kameralnych Spotkań Autorskich Baity przy Lampce Wina. Imprezę zorganizowaną razem z Wójtem Gminy Bukowina Tatrzańska poprowadziła Ewa Czamańska. Wydarzenie kulturalne BAITA & LITERATURA objęły swym patronatem: Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i Biblioteka Publiczna w Zakopanem. Patronem medialnym jest Portal Informacyjno-Kulturalny ZAKOPANE dla CIEBIE.

9 listapada Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej,

Kolejne spotkanie z cyklu Kameralne SPOTKANIA AUTORSKIE BAITY przy Lampce Wina to 21 grudnia o godzinie 19.00 w MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ, Zakopane ul. Łukaszówki 4a, (w lokalach czytelni przy ul. Zborowskiego1). Świąteczne opowieści z południowych Włoch, czyli Racconti natalizi di Sud Italia… Spotkanie jak zawsze poprowadzi Ewa Czamańską. Tym razem to świąteczne spotkanie z BAITĄ. Przy tej okazji mamy ochotę poopowiadać Wam o włoskich zwyczajach świątecznych, nie tylko kulinarnych… zwyczajach bożonarodzeniowych, tak więc presepe, befana, potrawy świąteczne, dekoracje bożonarodzeniowe, rodzinność świąt i zjednoczenie przy stole całej rodziny, koniecznie wielopokoleniowej. Normalną rzeczą na południu Włoch są wigilie dla 30 osób. Porozmawiamy o kuchnioterapii dla par, czyli gotowaniu razem, żeby się odnaleźć. Oprócz tego przewidzieliśmy dla Państwa prezentacje kalendarza Kameralnych SPOTKAŃ AUTORSKICH BAITY przy Lampce Wina, które po świątecznej przerwie wznowimy z końcem stycznia.

 

W programie wieczoru jest, między innymi, tradycyjna już Loteria stoiska BAITY z włoskimi produktami regionalnymi dla wszystkich tych, którzy zrobią zakupy na stoisku. Pierwsza nagroda to kolacja dla dwóch osób (menu degustacyjne o wartości 200 PLN) w BAICIE w dogodnym dla Państwa terminie. Druga nagroda – kosz z włoskimi produktami o wartości 100 PLN. 

 
PRZYSTAWKI
Bruschetta na zaostrzenie apetytu
Grzanki z musem z pieczonych bakłażanów ze świeżą miętą 
 
PIERWSZE DANIA
Zupa z ciecierzycy ze świeżym rozmarynem i oliwą extra vergine podawana z grzankami
 
DESERY
Deser mascarpone z sosami: czekoladowym, karmelowym, truskawkowym i jagodowym. 
 
 
CENA POSIŁKU 30 PLN
 

Jeśli kochasz kuchnię włoską tak jak my, nie może Cię zabraknąć na Kameralnych SPOTKANIACH AUTORSKICH BAITY!

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony http://www.facebook.com/Baita-Italiano-in-Zakopane, Tam zamieszczamy krótkie wiadomości, ciekawostki, zdjęcia…

Do zobaczenia… tym razem w

MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ,

Zakopane ul. Łukaszówki 4a,

(w lokalach czytelni przy ul. Zborowskiego1).

BAITA – Italiano in Zakopane

DOMINIKA i SALVATORE !

 

Uwaga, na dole strony znjadziecie Państwo formularz zamówinia.

 

 

 

 

ORGANIZATOR:

 

PATRONAT:

Gmina Bukowina Tatrzańska


   
 

PARTNERZY:

SPONSORZY:

 

PATRON MEDIALNY:


 

 

 

Zamów Kup bilet Bilet dla 1 osoby @ 30,00
-->